Language Negotiation Url Matrix (2.0.8) - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: Language
fi: Kieli

en: Code
fi: Koodi

en: Destination
fi: Kohde

en: Key
fi: Avain

en: Source
fi: Lähde

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Path prefix
fi: Polun etuliite

en: language
fi: kieli

en: Part of the URL that determines language
fi: Kielen määrittelevä URLin osa

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Path prefix configuration
fi: Polun etuliitteen asetukset

en: Domain configuration
fi: Verkkotunnuksen asetukset

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
fi: %language (%langcode) polun etuliite (Oletuskieli)

en: %language (%langcode) path prefix
fi: %language (%langcode) polun etuliite

en: %language (%langcode) domain
fi: %language (%langcode) verkkotunnus

en: The prefix may not contain a slash.
fi: Etuliite ei voi sisältää kautta-merkkiä.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
fi: Etuliite kielelle %language, %value, ei ole yksilöllinen.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
fi: Verkkotunnus kielelle %language, %value ei ole yksilöllinen.
