Language field (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Language
fr: Langue

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Display
fr: Affichage

en: Enabled languages
fr: Langues activées

en: Languages
fr: Langues

en: Native name
fr: Nom natif

en: Field types
fr: Types de champs

en: Language field
fr: Champ de langue

en: Current interface language
fr: Langue actuelle de l'interface

en: Author's preferred language
fr: Langue préférée de l'auteur

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: Site's default language (@language)
fr: La langue par défaut du site (@language)
