Language field (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Language
it: Lingua

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Display
it: Visualizzazione

en: Enabled languages
it: Lingue abilitate

en: Languages
it: Lingue

en: Native name
it: Nome originale

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Author's preferred language
it: Lingua preferita dell'autore

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.

en: Site's default language (@language)
it: Lingua predefinita (@language)
