Custom Language field (8.x-1.10) - en to te translation catalogue (19 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Language
te: భాష

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Format
te: ఆకృతి

en: Display
te: చూపు

en: Native name
te: దేశీయ పేరు

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: Direction
te: దిశ

en: Are you sure you want to delete the language %name?
te: మీరు ఖచ్చితంగా %name భాష తొలగించదలచుకున్నారా ?

en: Language name
te: భాష పేరు

en: Right to left
te: కుడి నుండి ఎడమ

en: Left to right
te: ఎడమ నుండ కుడి

en: Custom language
te: అభిమత భాష

en: Save language
te: భాషని భద్రపరచు

en: Direction that text in this language is presented.
te: ఈ భాషలో పాఠం కనబరచే దిశ

en: Display in native language
te: స్థానిక భాషలో ప్రదర్శించు
