Custom Language field (8.x-1.12) - en to gl translation catalogue (28 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Language
gl: Idioma

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Format
gl: Formato

en: Display
gl: Visualización

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Enabled languages
gl: Lenguaxes activos

en: Native name
gl: Nome nativo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Direction
gl: Dirección

en: Are you sure you want to delete the language %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o idioma %name?

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

en: Left to right
gl: Esquerda a dereita

en: Custom language
gl: Idioma personalizado

en: Add custom language
gl: Engadir un idioma personalizado

en: Save language
gl: Gardar o idioma

en: Direction that text in this language is presented.
gl: Dirección na que se presenta o texto neste idioma.

en: %field cannot contain any markup.
gl: %field non pode conter marcas.

en: Route Name
gl: Nome da Ruta

en: Link to the entity
gl: Ligazón á entidade

en: Display in native language
gl: Amosar no idioma nativo

en: Site's default language (@language)
gl: Idioma predeterminado do sitio (@language)
