Custom Language field (8.x-1.12) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Language
ur: زبان

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Format
ur: فارمیٹ

en: ID
ur: شناخت

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Native name
ur: مقامی نام

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Direction
ur: سمت

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ur: کیا آپ واقعی %name زبان کو حذف کرنا چاہتے ہیں؟

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Right to left
ur: دائیں سے بائیں

en: Left to right
ur: بائیں سے دائیں

en: Custom language
ur: خود ساختہ زبان

en: Add custom language
ur: خود ساختہ زبان کا اضافہ کریں

en: Save language
ur: زبان کو محفوظ کریں

en: Direction that text in this language is presented.
ur: اس زبان میں لکھی گئی تحریر کی سمت۔

en: Route Name
ur: روٹ کا نام
