Language field (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Language
pl: Język

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Enabled languages
pl: Włączone języki

en: Languages
pl: Języki

en: Native name
pl: Nazwa natywna

en: Field types
pl: Typy pól

en: Language field
pl: Pole języka

en: Author's preferred language
pl: Preferowany język autora

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Site's default language (@language)
pl: Domyślny język witryny (@language)
