Language field (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Language
da: Sprog

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Enabled languages
da: Aktive sprog

en: Languages
da: Sprog

en: Native name
da: Lokalt navn

en: Field types
da: Felttyper

en: Current interface language
da: Nuværende interface-sprog

en: Author's preferred language
da: Forfatterens foretrukne sprog

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Site's default language (@language)
da: Sitets standardsprog (@language)
