Custom Language field (8.x-1.9) - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Language
cs: Jazyk

en: Size
cs: Velikost

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Display
cs: Zobrazit

en: Enabled languages
cs: Povolené jazyky

en: Native name
cs: Vlastní název

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: Direction
cs: Směr

en: Are you sure you want to delete the language %name?
cs: Opravu odstranit jazyk %name?

en: Language name
cs: Název jazyka

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Custom language
cs: Uživatelský jazyk

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Save language
cs: Uložit jazyk

en: Direction that text in this language is presented.
cs: Směr písma v tomto jazyce.

en: Field types
cs: Typy polí

en: Language icons
cs: Ikony jazyků

en: %field cannot contain any markup.
cs: Pole %field nemůže obsahovat žádné značky.

en: Author's preferred language
cs: Preferovaný jazyk autora

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Display in native language
cs: Zobrazit v nativním jazyce

en: Site's default language (@language)
cs: Výchozí jazyk webu (@language)
