Custom Language field (8.x-1.13) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Language
da: Sprog

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Enabled languages
da: Aktive sprog

en: Native name
da: Lokalt navn

en: Language code
da: Sprogkode

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Display format
da: Visningsformat

en: Direction
da: Retning

en: Are you sure you want to delete the language %name?
da: Ønsker du at slette sproget %name?

en: Language name
da: Sprognavn

en: Right to left
da: Højre til venstre

en: Left to right
da: Venstre til højre

en: Custom language
da: Brugerdefineret sprog

en: Add custom language
da: Tilføj brugerdefineret sprog

en: Save language
da: Gem sprog

en: Direction that text in this language is presented.
da: Sprogets tekstretning.

en: Field types
da: Felttyper

en: Language icons
da: Sprogikoner

en: %field cannot contain any markup.
da: %field kan ikke indeholde markup.

en: Current interface language
da: Nuværende interface-sprog

en: Author's preferred language
da: Forfatterens foretrukne sprog

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Route Name
da: Rutenavn

en: Text field display format settings
da: Indstillinger for visning af tekstfelt

en: Link to the entity
da: Link til entity

en: Display in native language
da: Vis i oprindeligt sprog

en: Site's default language (@language)
da: Sitets standardsprog (@language)

en: The language name.
da: Navnet på sproget.
