Language Icons (2.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Icons
da: Ikoner

en: Node links
da: Indholdselement-links

en: Multilingual
da: Sprog

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
da: Billedstørrelse for sprogikonerne, i formen "bredde x højde".

en: Add language icons
da: Tilføj sprogikoner

en: Link types to add language icons.
da: Henvisningstyper hvor sprogikoner skal tilføjes.

en: Language switcher block
da: Sprogskifterblok

en: Icon placement
da: Ikonplacering

en: Where to display the icon, relative to the link title.
da: Hvor ikonet skal vises i forhold til linktitlen.

en: Icons file path
da: Ikonernes filsti

en: This module manages language icons for multilingual sites:
da: Dette modul gør sprogikoner tilgængelige for flersprogede sites:

en: Language Icons
da: Sprogikoner

en: Adds icons to language links.
da: Tilføj ikoner til sproghenvisninger.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
da: Gå til <a href="@configure_content_types">indstil indholdstyper</a> for at slå understøttelse af flere sprog til for en bestemt indholdstype.

en: Before link
da: Før link

en: After link
da: Efter link

en: Replace link
da: Erstat link

en: Path for language icons, relative to Drupal installation. "*" is a placeholder for language code.
da: Sti til sprogikonerne, i forhold til Drupal-installationen. "*" er en pladsholder for sprogkoden.

en: Automatically adds icons to language links.
da: Tilføj automatisk ikoner til sproghenvisninger.

en: Provides related theme functions.
da: Gør beslægtede temafunktioner tilgængelige.

en: For more information, please see <a href="@handbook">the online handbook section</a>.
da: Læs <a href="@i18n">håndbogssektionen online</a> for yderligere information.

en: Language icons
da: Sprogikoner
