Laposta Subscribe (1.0.0) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Title
de: Titel

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Log
de: Protokoll

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: Number
de: Zahl

en: Weight
de: Gewichtung

en: Required
de: Erforderlich

en: Field
de: Feld

en: Preview
de: Vorschau

en: Help
de: Hilfe

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Email
de: E-Mail

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Count
de: Anzahl

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Data Type
de: Datentyp

en: Members
de: Mitglieder

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: Message:
de: Nachricht:

en: Select List
de: Auswahlliste

en: Not available
de: Nicht verfügbar

en: Select
de: Auswählen

en: Form
de: Formular

en: List ID
de: Listen-ID

en: Submit Button Text
de: Absenden-Button Text

en: Field Name
de: Feldname

en: Unsubscribed
de: Ausgetragen

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Troubleshooting
de: Fehlersuche

en: Checkbox
de: Kontrollkästchen

en: List Name
de: Listenname

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Please provide a valid email address.
de: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse an.

en: Copied!
de: Kopiert!

en: Multiple Select
de: Mehrfachauswahl

en: Cleaned
de: Gereinigt
