Laposta Subscribe (1.0.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Subscribe
it: Registrati

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Field
it: Campo

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Text
it: Testo

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Count
it: Numero

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Message:
it: Messaggio:

en: Select List
it: Lista di selezione

en: Not available
it: Non disponibile

en: Select
it: Scegliere

en: Web services
it: Web service

en: Troubleshooting
it: Risoluzione problemi

en: Weight for @title
it: Peso per @title
