Laposta Subscribe (1.1.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Number
hi: संख्या

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Help
hi: मदद

en: Text
hi: लेख

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Count
hi: गुणांक

en: Members
hi: सदस्य

en: IP Address
hi: IP पता

en: Message:
hi: संदेश

en: Select List
hi: सूची चुनें

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Text value
hi: पाठ मान
