Laposta Subscribe (1.1.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Message:
bn: বার্তা:

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
