Laposta Subscribe (1.1.0) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Title
id: Judul

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Help
id: Bantuan

en: Text
id: Teks

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Custom
id: Tersuai

en: Count
id: Jumlah

en: Data Type
id: Jenis Data

en: Members
id: Anggota

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Message:
id: Pesan:

en: Select List
id: Pilih daftar

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Select
id: Pilih

en: Form
id: Formulir

en: Web services
id: Layanan web

en: Text format
id: Format teks

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Text value
id: Isi teks
