Launch Checklist (1.1.12) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Content
de: Inhalt

en: Views
de: Ansichten

en: Modules
de: Module

en: Database
de: Datenbank

en: General
de: Allgemein

en: Other
de: Weitere

en: Webform
de: Webformular

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Accessibility
de: Barrierefreiheit

en: Cron Job
de: Cron-Job

en: User Permissions
de: Benutzerberechtigungen

en: Analytics
de: Analysen

en: Coder Module
de: Coder-Modul

en: Google Analytics module
de: Google Analytics-Modul

en: Status Report
de: Statusbericht

en: Progress
de: Fortschritt

en: Account Settings
de: Kontoeinstellungen

en: Privacy Policy
de: Datenschutzrichtlinie

en: Headings
de: Überschriften

en: Checklists
de: Checklisten

en: Block Visibility
de: Blocksichtbarkeit

en: Block layout
de: Blocklayout

en: Private Files Directory
de: Privates Dateiverzeichnis

en: All Content
de: Alle Inhalte

en: Redirect Module
de: Redirect-Modul

en: Security Review Module
de: Security-Review-Modul

en: Checklist item
de: Punkt der Checkliste
