Layout (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Core
pt: Núcleo
