Layout Builder Base (8.x-1.0-beta11) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Container
uk: Контейнер

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Normal
uk: Звичайне

en: Height
uk: Висота

en: Medium
uk: Середній

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Standard
uk: Стандарт

en: Top Margin
uk: Верхнє поле

en: Right Margin
uk: Поле праворуч

en: Bottom Margin
uk: Нижнє поле

en: Left Margin
uk: Поле ліворуч

en: Grey
uk: Сірий

en: Black
uk: Чорний

en: Margins
uk: Поля

en: Column width
uk: Ширина колонки

en: Choose
uk: Вибрати

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Justify
uk: По ширині

en: Styles
uk: Стилі

en: Modifiers
uk: Модифікатори

en: Big
uk: Великий

en: Dark
uk: Темний

en: Background Attachment
uk: Фонове зображення

en: 3 Columns
uk: 3 колонки

en: 4 Columns
uk: 4 колонки

en: 2 Columns
uk: 2 колонки

en: Background Position
uk: Розміщення фону

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: Align items
uk: Вирівняти елементи
