Layout Builder Base (8.x-1.0-beta14) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Fixed
pt: Fixo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: White
pt: Branco

en: Standard
pt: Padrão

en: Black
pt: Preto

en: Column width
pt: Largura da coluna

en: Choose
pt: Escolha

en: Cover
pt: Capa

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Justify
pt: Justificado

en: Styles
pt: Estilos

en: Big
pt: Grande

en: Dark
pt: Escuro

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout
