Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Region
fr: Région

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type
