Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to he translation catalogue (5 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Remove
he: הסרה

en: Region
he: איזור

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה
