Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली
