Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Region
hu: Régió

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Layout Builder
hu: Elrendezés építő
