Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Remove
mr: काढा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
