Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Region
pt: Região

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout
