Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: Region
ru: Область

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета
