Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ar: العمليات

en: Remove
ar: إزالة

en: Region
ar: منطقة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Layout Builder
ar: المُنسق
