Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Remove
fa: حذف

en: Region
fa: ناحیه

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Layout Builder
fa: ابزار چینش صفحه
