Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Region
ja: リージョン

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー
