Layout Builder Block Limit (1.0.0) - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Remove
uk: Вилучити

en: Region
uk: Область

en: Add limit
uk: Додати обмеження

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів
