Layout Builder Browser (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Block
pt: Bloco

en: Add block
pt: Adicionar bloco

en: Block ID
pt: Identificador do bloco

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pt: Você tem certeza que deseja apagar o bloco %name?

en: Image path
pt: Caminho da imagem

en: Blocks
pt: Blocos

en: Category ID
pt: Identificador da categoria

en: Image alt text
pt: Texto alternativo da imagem

en: Choose a block
pt: Escolha o bloco

en: Weight for @block block
pt: Peso do bloco @block

en: Filter by block name
pt: Filtrar por nome de bloco

en: Enter a part of the block name to filter by.
pt: Digite uma parte do nome do bloco para filtrar.

en: Block category
pt: Categoria de bloco

en: The block %name has been deleted.
pt: O bloco %name foi excluído.
