Layout Builder Browser (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Add block
hi: ब्लॉक को जोड़ें

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hi: क्या आप ब्लॉक के %name को मिटाने के लिये निश्चित हैं?

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Weight for @block block
hi: @block ब्लॉक के लिए वजन

en: Filter by block name
hi: ब्लॉक के नाम से फ़िल्टर कऱे
