Layout Builder Browser (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: ID
hu: Azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Block ID
hu: Blokk ID

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: Image path
hu: Képfájl útvonala

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Image alt text
hu: A kép alternatív szövege

en: Choose a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Weight for @block block
hu: @block blokk súlya

en: Filter by block name
hu: Szűrés blokknévre

en: Enter a part of the block name to filter by.
hu: A keresett blokk nevének egy részlete a szűréshez…

en: Block category
hu: Blokk-kategória

en: The block %name has been deleted.
hu: %name blokk törlése megtörtént.

en: All available blocks are listed.
hu: Minden elérhető blokk listázva.
