Layout Builder Browser (8.x-1.4) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: Blocks
oc: Blòts

en: Category ID
oc: Identificant de categoria

en: Weight for @block block
oc: Pes del blòt @block
