Layout Builder Browser (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Block
tr: Blok

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Block ID
tr: Blok kimliği

en: Are you sure you want to delete the block %name?
tr: %name bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Category ID
tr: Kategori ID

en: Choose a block
tr: Bir blok seçin

en: Weight for @block block
tr: @block bloğu için ağırlık

en: Filter by block name
tr: Blok adına göre süz

en: Enter a part of the block name to filter by.
tr: Süzme ölçütü olarak blok adının bir parçasını girin.

en: Block category
tr: Blok kategorisi

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu

en: All available blocks are listed.
tr: Mevcut tüm bloklar listelenmiştir.
