Layout Builder Browser (8.x-1.5) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: ID
ar: المعرف ID

en: Block
ar: الصندوق

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Provider
ar: المزود

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف صندوق %name؟

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Weight for @block block
ar: وزن الصندوق @block

en: Filter by block name
ar: تصفية الصناديق حسب الاسم
