Layout Builder Browser (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Block
it: Blocco

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Are you sure you want to delete the block %name?
it: Sei sicuro di voler eliminare il blocco %name?

en: Image path
it: Percorso per le immagini

en: Blocks
it: Blocchi

en: Category ID
it: ID della categoria

en: Choose a block
it: Seleziona un blocco

en: Weight for @block block
it: Peso per il blocco @block

en: Filter by block name
it: Filtra attraverso il nome del blocco

en: Enter a part of the block name to filter by.
it: Inserire una parte del nome blocco da usare come filtro.

en: Block category
it: Categoria del blocco
