Layout Builder Browser (8.x-1.5) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Weight
ku: سەنگ

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Block
ku: بلۆک

en: Add block
ku: بلۆک زیادبکە

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی بلۆکی %name؟

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Weight for @block block
ku: سەنگی بلۆکی @block
