Layout Builder Browser (8.x-1.6) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Closed
nl: Gesloten

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Block
nl: Blok

en: Add block
nl: Blok toevoegen

en: Block ID
nl: Blok-ID

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nl: Weet u zeker dat u het blok %name wilt verwijderen?

en: Image path
nl: Afbeeldingspad

en: Blocks
nl: Blokken

en: Category ID
nl: Categorie-ID

en: Image alt text
nl: Afbeelding alt-tekst

en: Choose a block
nl: Een blok kiezen

en: Weight for @block block
nl: Gewicht voor blok @block

en: Filter by block name
nl: Filter op bloknaam

en: Enter a part of the block name to filter by.
nl: Filter op een deel van de bloknaam.

en: Block category
nl: Blokcategorie

en: The block %name has been deleted.
nl: Het blok %name is verwijderd.

en: All available blocks are listed.
nl: Alle beschikbare blokken worden getoond.

en: Use modal
nl: Gebruik modal
