Layout Builder Browser (8.x-1.9) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Closed
ru: Закрыто

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Block
ru: Блок

en: Add block
ru: Добавить блок

en: Provider
ru: Поставщик

en: Block ID
ru: ID блока

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ru: Вы действительно хотите удалить блок "%name"?

en: Image path
ru: Путь к изображению

en: Blocks
ru: Блоки

en: Category ID
ru: ID категории

en: Image alt text
ru: Альтернативный текст изображения

en: Choose a block
ru: Выбрать блок

en: Weight for @block block
ru: Вес блока «@block»

en: Filter by block name
ru: Фильтровать по названию блока

en: Enter a part of the block name to filter by.
ru: Для фильтрации введите часть названия блока.

en: Block category
ru: Категория блока

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета

en: The block %name has been deleted.
ru: Блок %name был удалён.

en: All available blocks are listed.
ru: Все доступные блоки перечислены.
