Layout Builder Dynamic Tabs (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Weight
uk: Вага

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Layouts
uk: Макети

en: Add another tab
uk: Додати іншу вкладку

en: About
uk: Про модуль
