Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-alpha5) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Link
gl: Ligazón

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Layout
gl: Disposición

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Link title
gl: Título da ligazón

en: View mode
gl: Modo de vista
