Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Link
fa: واصلی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Layout
fa: آرایش

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: View mode
fa: نحوه نمایش
