Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-alpha9) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Link
uk: Посилання

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Layout
uk: Макет

en: Background color
uk: Колір тла

en: Headline
uk: Заголовок

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Background image
uk: Зображення тла

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: View block
uk: Блок виду
