Layout Builder Enhancements (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Link
pt: Ligação

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Headline
pt: Título

en: Link title
pt: Titulo da ligação

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: View block
pt: Visualizar bloco
