Layout Builder Enhancements (8.x-2.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Example
hi: उदाहरण

en: Structure
hi: ढांचा

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
