Layout Builder IPE (1.0.0-alpha10) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Customize
it: Personalizza

en: About
it: Informazioni

en: Break lock
it: Interrompi il blocco

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Status message
it: Messaggio di stato
