Layout Builder IPE (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Edit
ru: Редактировать

en: Layout
ru: Макет

en: Customize
ru: Настроить

en: Discard changes
ru: Отменить изменения

en: Status message
ru: Статус

en: Save Layout
ru: Сохранить макет

en: Section @section
ru: Раздел @section

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
ru: Материал уже был изменён другим пользователем, или вы уже прислали изменения. В результате ваши изменения сохранить невозможно.

en: The changes to the layout have been discarded.
ru: Изменения макета были отклонены.

en: The layout has been reverted back to defaults.
ru: Макет был возвращен к значениям по умолчанию.

en: Layout Builder tools
ru: Инструменты Layout Builder
