Layout Builder IPE (1.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Edit
pt: Editar

en: Customize
pt: Personalizar

en: About
pt: Sobre

en: Break lock
pt: Desfazer bloqueio

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Save Layout
pt: Salvar Layout

en: Section @section
pt: Seção @section

en: The changes to the layout have been discarded.
pt: As alterações no layout foram descartadas.

en: The layout has been reverted back to defaults.
pt: O layout foi revertido para os padrões.

en: Layout Builder tools
pt: Ferramentas do Layout Builder
